Portal_background_image

اختيارات مديران شهرستان ساوه افزايش مي يابد

معاون سیاسی؛ امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: اختیارات مدیران و دستگاه های اجرایی این شهرستان افزایش می یابد.

فتح الله حقیقی عصر چهارشنبه در نشست هم اندیشی بررسی مسائل و مشکلات شهرستان ساوه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر افزود: باید علاوه بر پذیرفتن حق فرمانداری ویژه برای ساوه، نسبت به تهیه شناسنامه و مشخص کردن وضعیت چارت اداری این شهرستان اقدام و در گام سوم نیز برای ارائه تفویض اختیار به دستگاه ها و مدیران شهرستان ساوه مبادرت کرد.
وی اظهار کرد: باید از جوانان شایسته و مستعد ساوجی برای مناصب مدیریتی استفاده کرد و اولویت جذب نیرو را باید به نیروهای این شهرستان اختصاص داد.
حقیقی از فرماندار ساوه درخواست کرد که لیست دستگاه های اجرایی که در این شهرستان به نیرو نیاز دارند را به استانداری ارائه کند تا در مورد نحوه تامین این نیروها تصمیم گیری شود.
معاون استاندار مرکزی گفت: سرانه ورزشی ساوه و در مجموع استان مرکزی ضعیف است که باید برای توسعه این فضاها اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد.
حقیقی گفت: در حوزه بهداشتی و درمانی به خصوص در فضاهای بیمارستانی فعال در شهرستان ساوه مشکلاتی وجود دارد که باید برای رفع این نواقص اقدام لازم انجام شود.
وی اظهار کرد: تراکم دانش آموزی (در کلاس) برای شهرستان ساوه 37 نفر است این در حالی است که نرخ تراکم در کشور بطور متوسط 22 دانش آموز در هر کلاس است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: سرانه فضای کتابخانه ای در شهرستان ساوه نیازمند بازنگری است.
وی ادامه داد: توسعه زیرساخت صنعتی و اقتصادی در ساوه با توجه به جمعیت جوانان جویای کار در اولویت برنامه های پیش بینی شده قرار دارد.
وی با اشاره به تمرکز 10 درصد جمعیت شهر ساوه در 22 منطقه حاشیه ای و سکونتگاه غیررسمی گفت: لازم است برای رفع معضل و آسیب های اجتماعی مناطق حاشیه ای برنامه راهبردی و هدفمند اجرا شود.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها