Portal_background_image

سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مركزي: ارائه آمار صحيح در رابطه با نرخ اعتياد دانشجويان ضروري است

شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان مركزي با حضور آقازاده استاندار ،فرخي معاون استاندار و سرپرست معاونت سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداري مركزي،مديران كل و مسئولين مربوطه برگزار شد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: ارائه آمار علمی، کارشناسانه و صحیح در رابطه با نرخ اعتیاد دانشجویان ضروری است و باید مورد توجه دانشگاه اراک و آزاد قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید فرخی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در اراک عنوان کرد: گزارش ارائه شده توسط دانشگاه های اراک و آزاد اسلامی اراک در خصوص وضعیت اعتیاد در این دو دانشگاه ناقص بوده و این گزارش قابل قبول نیست.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: همچنین علت عدم حضور روسای این دو دانشگاه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر امروز باید به دبیرخانه شورا اعلام شود.

فرخی بیان کرد: نحوه عملکرد دانشگاه ها در حوزه ارزیابی وضعیت اعتیاد در دانشجویان باید رویکرد اصولی و علمی داشته باشد تا بتوان اقدامات لازم را  در این رابطه برنامه ریزی کرد.

در این جلسه همچنین جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: در حال حاضر ماده مخدر گل در بین دانشجویان اولین ماده مصرفی است.

ابراهیم عباسی با اشاره به برگزاری کمپین مقابله با ماده مخدر گل عنوان کرد: عوارض مصرف ماده گل بسیار شدید و اثرات آن روی بدن را غیرقابل جبران است.

وی بیان کرد: اثرات مصرف ماده گل بیشتر از دیگر مواد مخدر است که به همین دلیل و اهمیت موضوع برگزاری کمپین گل در دستور کار قرار گرفته است.

عباسی با انتقاد نسبت به گزارش ارائه شده توسط دانشگاه های استان مبنی بر وضعیت اعتیاد دانشجویان بیان کرد: در این گزارش جای ارزیابی خوابگاه ها کاملا خالی بود و انتظار می رود دانشگاه ها در این زمینه با جدیت بیشتری عمل کنند.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها