Portal_background_image

معاون سياسي استاندار مركزي: انتخابات بايد در چارچوب قانون و با حضور حداكثري مردم رقم بخورد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: انتخابات باید در چارچوب قانون با حضور حداکثری مردم رقم بخورد.

بهروز اکرمی در شورای اداری استان مرکزی اظهار کرد: با دستور استاندار مرکزی و صدور احکام اعضای ستاد انتخابات استان، عملا فرآیند انتخابات در استان آغاز شد و روزشمار انتخابات نیز چندی پیش توسط وزارت کشور اعلام شده است.

وی افزود: وزارت کشور به نمایندگی از دولت و حاکمیت جمهوری اسلامی وظیفه برگزاری انتخابات را برعهده دارد اما این وظیفه به این معنا نیست که سایر افراد نتوانند در فرآیند برگزاری انتخابات نقشی داشته باشند، کما اینکه در قانون نیز پیش بینی شده که تمام دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند برابر درخواست ستاد انتخابات استان در حوزه‌های پشتیبانی و منابع انسانی با وزارت کشور و استانداری‌ها و فرمانداری‌ها همکاری کنند که امیدواریم در استان مرکزی همکاری لازم در انتخابات پیش رو همانند سالیان گذشته انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به روزشمار انتخابات تصریح کرد: تاریخ ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی توسط وزارت کشور به استناد تبصره 6 ماده 29 قانون انتخابات 10 آذر ماه 98 اعلام شده است. مهلت استعفای داوطلبان مشمول ماده 29 قانون انتخابات که حداقل 6 ماه قبل از ثبت نام است از تاریخ 10 خردادماه 98 تا 16 خرداد خواهد بود و نکته مهم این است که این استعفا حتما باید مورد موافقت دستگاه و مقام ذیربط قرار گیرد.

اکرمی بیان کرد: شروع انتخابات و ثبت نام از داوطلبان به استناد ماده 45 قانون از تاریخ 10 آذر تا 16 آذر 98 و همچنین تشکیل هیئت‌های اجرایی به استناد ماده 31 قانون از 10 تا 15 آذر 98 خواهد بود.

وی ادامه داد: اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه انتخابیه در تاریخ 22 بهمن ماه سال جاری و انتشار آگهی اسامی نامزدها نیز 23 بهمن ماه و در نهایت تبلیغات انتخاباتی نامزدها از 24 تا 30 بهمن ماه به مدت 7 روز انجام می‌شود و در نهایت در روز دوم اسفند سال جاری انتخابات برگزار خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در درجه نخست باید به صورت کاملا بی‌طرف مجری قانون انتخابات باشیم، و برای ما هیچ تفاوتی نداشته باشد که چه کسی به مجلس می‌رود. مردم انتخاب خواهند کرد و تنها وظیفه ما برگزاری انتخابات است. انتخابات باید در چارچوب قانون با حضور حداکثری مردم رقم بخورد.

اکرمی در ادامه افزود: یکی از کارهای مدیران دیدار چهره به چهره با مردم است، همچنین ضرورت دارد که در ماه مبارک رمضان بتوانیم با خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی دیدار داشته باشیم که امیدواریم در استان همانند سال‌های گذشته این دیدارها پررونق باشد.

وی تاکید کرد: طبق برنامه ششم باید 30 درصد پست‌های مدیریت در اختیار بانوان و جوانان قرار گیرد و باید گزارش این اقدام به دولت ارائه شود.

اکرمی افزود: مراسم ارتحال امام راحل همانند هرسال باید باشکوه برگزار شود و تعدادی از هم استانی‌ها به تعداد 5 هزار نفر باید به مرقد امام(ره) اعزام شوند، همچنین مراسمی در خور شأن امام راحل در سطح استان و بویژه شهر خمین برگزار خواهد شد.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها