Portal_background_image

اورژانس اجتماعي نقش موثري در كاهش آسيب هاي اجتماعي دارد

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار مرکزی گفت: افزایش حمایت از اورژانس اجتماعی برای مقابله با آسیب‌ ها و کاهش حوادث ضد انسانی در دستور کار قرار دارد.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار مرکزی در جلسه شورای هماهنگی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه ایجاد اردوگاه ماده ۱۶ در کاهش وقوع جرم  موثر است گفت: عدم وجود این قبیل مراکز برای ساماندهی و نگهداری معتادان متجاهر، آمار سرقت و وقوع جرم را به سبب پراکندگی آنان در سطح جامعه افزایش می‌دهد که با هماهنگی انجام شده اردوگاه ماده ۱۶ در اراک به بهره برداری رسید که در کاهش وقوع جرم های خرد تاثیر دارد.  

فتح اله حقیقی با اشاره به اجرای طرح های عملیاتی پیشگیری از مصرف مواد مخدر در استان گفت :۱۲ طرح  در حوزه های فرهنگی، صیانت، اشتغالزایی و همچنین درمان و مقابله با گرایش به مصرف مواد مخدر در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی مصوب و برای تامین اعتبار به دبیرخانه شورای هماهنگی مواد مخدر کشور ارسال شده است  که با پیگیری و مذاکره با مسوولین ذی ربط با جذب کامل  اعتبارات این طرح ها، شاهد اجرا شدن آنها در گستره استان هستیم.


معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت :طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی همچون پژوهش های اورژانس اجتماعی و بهزیستی در قالب طرح های عملیاتی و قابل اجرا به جد در دستور کار بوده و در این رابطه از اینگونه طرح ها حمایت و اعتبارات لازم برای اجرا شدن جذب خواهد شد.  

وی ادامه داد: اورژانس اجتماعی در راستای آسیب های اجتماعی فعالیت های گسترده ای انجام می دهد و درصد رجوع به اورژانس های اجتماعی و دریافت مشاوره و خدمات، نشان دهنده اعتماد مردم به این مرکز و همچنین کاهش وحذف برخی از مسئله های اجتماعی در رجوع متقابل از اقدامات مثمر ثمر اورژانس اجتماعی است  که نقش موثر  آن در کاهش آسیب های اجتماعی  را می رساند.

فتح اله حقیقی تاکید کرد :افزایش حمایت از اورژانس اجتماعی برای مقابله با آسیب‌ ها و کاهش حوادث ضد انسانی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در حال حاضر نیاز است تا با فرهنگسازی صحیح همه مردم با وظایف و کارکردهای اورژانس اجتماعی آشنا شوند.

فتح اله حقیقی اظهار داشت :با توجه اعتبارات تخصیص یافته،باید مسایل و آسیب های اجتماعی اولویت بندی شود و پرهيز از موازي كاري و همچنین تفاهم در مسایل اجتماعی و فرماندهی واحد با هم افزایی دستگاه ها و مشارکت مردم شروط موفقيت در كاهش آسيب هاي اجتماعي هستند.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها