Portal_background_image

بازديد معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار مركزي و مديران همراه از روند بازسازي سينما فرهنگ اراك

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: سینما فرهنگ اراک از زیرساخت‌های فرهنگی این کلان‌شهر است و باید در سایر حمایت و همراهی مسوولان و دوایر اجرایی استان هرچه زودتر بازگشایی و راه‌اندازی شود.

«بهروز اکرمی» روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند عملیات اجرایی سینما فرهنگ اراک در گفت و گو با ایرنا افزود: اقدامات اصلاحی و روند بازگشایی این مکان فرهنگی به اعتبار و منابع مالی نیاز دارد که این مهم در دستور کار استانداری مرکزی است.

وی اظهارداشت: سازمان نظام مهندسی استان مرکزی باید در فرآیند بازسازی این طرح فرهنگی نظارت لازم را اعمال کند و از نظر ایمنی نباید هیچ مشکلی در سازه آن وجود داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: شهرداری به عنوان قلب مدیریت شهری اراک باید بستری فراهم کند تا اخذ مجوز برای اصلاحات سینما فرهنگ اراکروان‌سازی شود.

اکرمی افزود: حفظ ایمنی و استحکام بنای سینما فرهنک در برابر هرگونه حادثه احتمالی باید در اولویت باشد و بررسی همه جانبه در این راستا لحاظ شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در جریان این بازدید گفت: این اداره کل تا ۱۰ میلیارد ریال در قالب تامین تجهیزات به‌روز سینمایی تعهد دارد.

حجت الاسلام «عباس دانشی» افزود: مالک سینما فرهنگ ۱۵۰میلیارد ریال آورده دارد و باید شرایطی مهیا شود تا و برای تکمیل این مجموعه از ظرفیت‌های سایر بخش‌ها و دوایر دولتی بهره گرفته شود.

وی اظهار داشت: این کلان‌شهر نیازمند فضای فرهنگی است و سینما فرهنگ به‌عنوان یکی از بسترها و محافل فرهنگی باید با همکاری مسوولان به سرعت بازسازی شود.

سینما فرهنگ اراک 13 خردادماه جاری به‌دلیل رعایت نکردن مسایل بهداشتی و ضعف ایمنی با دستور مقام قضایی مهر و موم موقت شد.

در بازدیدهایی که در دهم مهر ماه سال ۹۵، هفتم فروردین و چهاردهم تیر سال ۹۶ و چهاردهم دی ماه سال گذشته از سینما فرهنگ اراک انجام شد اخطارهایی برای رفع نواقص بهداشتی و رفاهی به این مجموعه صادر شد که به‌دلیل تعلل در رفع این نواقص از سوی مالکان با دستور مقام قضائی مهر و موم شد.

سینما فرهنگ اراک در سال ۱۳۳۹ با نام «سینما دنیا» کار خود را آغاز کرد و در تمامی عمر ۵۹ ساله خود محملی برای حضور اهالی فرهنگ و هنر اراک بوده است.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها