Portal_background_image

با حضور معاون استاندار مراسم معارفه رئیس دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد

با حضور حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و روشن معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری مراسم معارفه رئیس دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی اظهار کرد: فضای دانشگاه باید فضای علم آموزی و پژوهشی باشد و دانشجویان باید در راستای پیشبرد اهداف کشور گام های مفیدی بردارند تا آینده کشور را بسازند.

حسن بیگی با بیان اینکه یک سوم از سه هزار واحد تولیدی فعال در استان به صورت نیمه تعطیل هستند، افزود: برای حل این مشکل باید بین صنعت و دانشگاه ارتباطی بیش از پیش  برقرار شود تا بتوان از پتانسیل 81 واحد دانشگاهی و مراکز علمی و 120 هزار دانشجو در استان استفاده کرد.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات اسفند ماه ، گفت: باید دانشجویان در عرصه انتخابات وارد شوند و در دانشگاه ها به فعالیت های سیاسی در چارچوب قانون بپردازند.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری نیز گفت: دانشگاه صنعتی اراک، دانشگاهی کارآفرین، مأموریت محور و مولد دانش است که باید در راستای گسترش علم و دانش در بخش صنعت با توجه به صنعتی بودن این استان تلاش بیشتری کند.

 روشن افزود: دانشگاه صنعتی اراک باید به زودی سند توسعه ای تدوین کند که بر اساس سند چشم انداز 1404 تدوین شود.

وی با اشاره به پتانسیل بالای علمی در دانشگاه صنعتی اراک گفت: باید از توانمندی ها و ظرفیت های علمی دانشجویان، اساتید و هیئت علمی در این دانشگاه در راستای توسعه صنعت در این استان و کشور استفاده کرد.

گفتنی است در این آئین دکتر نجفی به عنوان رئیس دانشگاه صنعتی اراک معرفی و از خدمات دکتر پاک تقدیر شد.


دسته بندی

معاونت سیاسی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها