Portal_background_image

بهره گيري از آموزه هاي معنوي در مبارزه با اعتياد/ نبايد از توان تشكلهاي مردمي غافل شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی، بر لزوم بهره گیری از آموزه های معنوی و دینی در امر مبارزه با موادمخدر تاکید کرد و گفت: در مسیر اجتماعی کردن مقابله با آسیب های اجتماعی باید از ظرفیت تشکل های مردمی بهره جست.

به گزارش معاونت سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی به نقل از ایرنا مرکزی _فتح الله حقیقی روز یکشنبه در ششمین همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر منطقه چهار کشور در سالن غدیر استانداری مرکزی در اراک افزود: مساجد، بسیج، نیروهای فرهیخته، روحانیان، نهادهای فرهنگی و آموزشی از دیگر ظرفیت های ارزشمند در امر مبارزه با موادمخدر هستند.
وی بیان کرد: تشکل های مردم نهاد به عنوان بازوان قوی و قدرتمند در حل مسائل و مشکلات مختلف جامعه هستند که باید بیشترین بهره گیری از توان آنها در حوزه مبارزه با اعتیاد به کار گرفته شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: مدیران باید قدرت سمن ها را باور کنند و آنها را در کنار خود به معنای واقعی ببینند و به شعار بسنده نکنند.
حقیقی بیان کرد: سازمان ملل، چهار جرم تهدید کننده بشریت را سلاح های کشتار جمعی، جمعیت، آلاینده های زیست محیطی و قاچاق مواد مخدر اعلام کرده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: چرخش مالی مواد مخدر دنیا در سال 2000، یک هزار و 500 میلیارد دلار بوده اما در شرایط فعلی به چهار هزار میلیارد دلار رسیده است.
حقیقی گفت: جمهوری اسلامی ایران چهار دهه در امر مبارزه با موادمخدر تلاش بی امان داشته و از این موضوع بی آسیب نبوده و در مسیر مبارزه ای خود، سه هزار و 700 شهید تقدیم انقلاب کرده است.
وی عنوان کرد: با وجود همه تلاش ها، آثار و پیامدهای زلزله خاموش اعتیاد در کشور و استان مرکزی جاری است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: شروع سن استفاده از موادمخدر از 23 تا 24 سال در سال های 75 تا 86 به کمتر از 21 سال رسیده است.
حقیقی عنوان کرد: در سال های گذشته با وجود تلاش های گسترده در امر مبارزه با موادمخدر، شیب استفاده از موادمخدر صنعتی افزایش یافته است.
وی بیان کرد: این آمارها بیانگر آن است که باید در امر مبارزه با موادمخدر متفکرانه تر عمل کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: آمارهای متعددی در خصوص تعداد معتادان در کشور وجود دارد و دانش مقابله با موادمخدر پیچیده است و جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه، صاحب جایگاه محسوب می شود.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب تاکیدات ویژه بر کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد دارند و مبارزه با آن با سیاه نمایی، فرافکنی، تشویش افکار عمومی محقق نمی شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: در امر مبارزه با موادمخدر، تلاش ها و همکاری ها باید در یک خط مستقیم انجام شود.
حقیقی تصریح کرد: مبارزه با موادمخدر باید طولانی مدت باشد تا آثار خود را نشان دهد اما در این راستا نباید از برنامه های کوتاه مدت نیز غفلت کرد.
ششمین همایش منطقه ای صیانت و گفتمان سازی اجتماعی منطقه چهار کشور با حضور استان های مرکزی، لرستان، خوزستان، ایلام، کرمانشاه و همدان برگزار شد.
در پایان این همایش از تعدادی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان در امر مبارزه با موادمخدر و سمن های برتر در این حوزه با اهدای لوح و جایزه تقدیر به عمل آمد.
استان مرکزی با دارا بودن 12 شهرستان دارای یک میلیون و 429 هزار و 475 نفر جمعیت است.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها