Portal_background_image

تاكيد معاون استاندار مركزي بر ضرورت اولويت‌بندي اقدامات مبارزه با موادمخدر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: با توجه به کمبود منابع و امکانات لازم در عرصه مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر، مجبور به اولویت بندی اقدامات در این حوزه هستیم.

بهروز اکرمی در شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی اظهار کرد: در حلسه اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر مواردی توسط رئیس جمهور به استان‌ها ابلاغ شد که بنا به دستور استاندار مقرر شد در استان پیگیری شوند .

وی با اشاره به موارد مذکور افزود: مجموعه اقدامات کشور و استان‌ها باید منتج به نتیجه شود که نمود عینی این مهم در این خصوص، کاهش مصرف مواد مخدر و معتادین یا توقف روند افزایشی در این حوزه است. اگر با انجام تمام اقدامات لازم باز هم چنین مواردی مشاهده شود قطعا کار مشکلاتی دارد که وظیفه داریم این مهم را بررسی کنیم .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: با توجه به کمبود منابع و امکانات لازم در عرصه مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر، مجبور به اولویت بندی اقدامات هستیم. ساماندهی معتادان متجاهر نیز از مواری است که باید مورد توجه قرار گیرد .

اکرمی در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر بیان کرد: در این راستا اقداماتی در حال انجام است، اما اجرای غربالگری استانی و اعزام هر معتاد به استان خود، می‌تواند در این امر تسهیل‌گر باشد .

وی تصریح کرد: در حوزه اقتصاد مواد مخدر نیز باید فعال باشیم که البته اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته اما تمام اعضای شورا باید به لحاظ اقتصادی به قاچاقچیان مواد مخدر ضربه وارد کنند. اخیرا طرح یاری‌گران زندگی در حوزه پیشگیری از اعتیاد مطرح شده که جلسه توجیهی آن برگزار خواهد شد .

اکرمی اصافه کرد: سامانه ملی اطلاعات مبارزه با مواد مخدر راه اندازی خواهد شد که اطلاعات تمام منظومه مواد مخدر در این سامانه طراحی می‌شود. خدمات بیمه درمان معتادان نیز باید از طریق وزارت بهداشت پیگیری شود تا در سال ۹۹ تمامی معتادان تحت پوشش قرار گیرند و همچنین توزیع داروهای معتادین نیز در داروخانه‌ها ساماندهی خواهد شد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در استان مرکزی معضل کشت خشخاش و گل وجود دارد که رفع این مشکل نیازمند برنامه‌ریزی مدون است که تمام مسئولان ذیربط باید اقدامات لازم در این رابطه را انجام دهند .

اکرمی ادامه داد: در ستاد کشوری مقرر شده که دستاوردها و مصوبه‌های ساماندهی، نگهداری، درمان و کاهش اسیب معتادان متجاهر پس از یک سال ۶۰ درصد،پس از دوسال ۸۰ درصد و پس از سه سال ۹۰ درصد محقق شود .

وی بیان کرد: نشر و انحراف در توزیع متادون در سال اول به میزان ۱۰ درصد، سال دوم ۳۰ درصد و سال سوم ۶۰ درصد باید کنترل شده و کاهش پیدا کند. نرخ رشد اعتیاد باید در سال اول متوقف و سال بعد باید ۶ درصد معتادان موجود کاهش داشته باشد که برای رسیدن به این مهم نیازمند یک برآورد آماری از تعداد معتادان استان هستیم تا پس از یکسال میزان کاهش یا ثبات را بررسی کنیم .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اضافه کرد: حضور دانشگاه‌ها در این شورا کمرنگ است، قشر دانشجو در معرض آسیب است و کاهش این آسیب نیازمند برنامه‌ریزی ویژه است .


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها