Portal_background_image

تبيين آموزه‌هاي قرآني در نسل جوان عامل كاهش آسيب‌هاي اجتماعي است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با بیان نقش آموزه های قرآنی در کاهش آسیب های اجتماعی در نسل جوان گفت: باتوجه به برنامه ریزی صورت گرفته جهت استفاده از قرآن در کاهش آسیب های اجتماعی و برگزاری جشنواره های قرآنی پیش بینی می شود پنجمین دوره رقابت قرآنی جشنواره گل های محمدی و گل های فاطمی در استان در تابستان سال آینده با 10 هزار شرکت کننده برگزار شود.

فتح الله حقیقی روز یکشنبه در نشست ستاد برگزاری جشنواره قرآنی گل های محمدی و گل های فاطمی استان مرکزی، افزود: برای پنجمین دوره از رقابت های قرآنی نسبت به شروع طرح افزایش 22 برابری حضور شرکت کنندگان دیده شده چرا که این برنامه اثرگذاری بالای تربیتی و فرهنگی دارد.
وی گفت: 450 دانش آموز دختر و پسر در نخستین دوره برگزاری این جشنواره در استان حضور داشتند و تلاش می شود در پنجمین دوره این جشنواره، رقابت سالم 10 هزار دانش آموزان دختر و پسر در حوزه های مختلف قرآن، عترت و نماز رقم بخورد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: 6 کمیته ستاد برگزاری پنجمین جشنواره قرآنی گل های محمدی و گل های فاطمی استان با هدف ارایه راهکار های پیشگیری از آسیب های اجتماعی تشکیل شده است.
حقیقی خاطر نشان کرد: مرحله ثبت نام از شرکت کنندگان در این جشنواره در سه ماه نخست سال آینده انجام می شود و پس برگزاری کلاس های آموزشی برای متقاضیان، مسابقات شهرستانی در مرداد ماه سال آتی برگزار و نفرات برتر مسابقات شهرستانی به مسابقات استانی که شهریور ماه در دلیجان جریان خواهد داشت، راه می یابند.
وی ادامه داد: هشتم تا دهم شهریور ماه نیز از شرکت کنندگان در پنجمین جشنواره گل های محمدی و گل های فاطمی استان مرکزی در شهرستان دلیجان تجلیل می شود.
حقیقی برگزاری کنگره 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی و مسابقات سراسری قرآن کریم کشور در اراک را از دیگر رویدادهای فرهنگی این استان در سال آینده عنوان کرد و گفت: امید است در این برنامه ها سه راهکار مناسب مبارزه با آسیب های اجتماعی برای اجرا در استان و کشور ارایه شود.
حقیقی افزود: آموزش و عمل به فرامین قرآن از راهکارهای مهم برای مقابله با آسیب های اجتماعی است و آشنایی هرچه بیشتر کودکان، نوجوانان جوانان با این فرامین کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی در جامعه را به همراه دارد./ایرنا


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها