Portal_background_image

بهروز اكرمي خبر داد : تشريح آخرين وضعيت كرونا در استان مركزي

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با تشریح آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: مراودات بی محابا با استان‌های همجوار می‌تواند شرایط سفید و زرد در استان مرکزی را شکننده کند.

«بهروز اکرمی» روز شنبه در جمع خبرنگاران در اراک افزود: با توجه ویژه مردم استان مرکزی به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان و مسئولان این استان، هیچ‌کدام از شهرستان‌های استان مرکزی در وضعیت قرمز نیست و از مجموع ۱۲ شهرستان، پنج شهرستان در وضعیت سفید یا کم خطر و هفت شهرستان در وضعیت زرد یا با خطر متوسط قرار دارد.

وی بیان کرد: استان مرکزی در راستای آمار مبتلایان به ویروس کرونا در حال حاضر رتبه دهم جدول کشور را به خود اختصاص داده و این در حالی است که در روزهای نخست شیوع این بیماری جزو دومین استان پرمبتلا بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: برخی از همسایگان این استان مانند خوزستان و لرستان به لحاظ شیوع این بیماری در شرایط ویژه قرار دارند که نیاز است مردم در مراودات با این استان‌ها نکات بهداشتی لازم را مورد توجه قرار دهند و از سفرهای غیرضرروی به این استان‌ها بپرهیزند.

اکرمی تصریح کرد: ویروس کرونا هنوز مهار نشده و خطر شیوع آن در صورت توجه نکردن به مسایل بهداشتی و شیوه‌نامه‌های مورد نظر وجود دارد و نیاز است مردم همچنان این بیماری را جدی بگیرند.

وی اظهار داشت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، فعالیت بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک که از بیمارستان‌های معین این بیماری بود از هفته آینده به صورت عادی از سرگرفته می‌شود.

به گفته رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر روز جمعه نهم خرداد ۱۳۹۹،  ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۰ تن  در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۶۷۷ تن رسید.
در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و پنج استان، فقط یک مورد فوتی ناشی از بیماری کووید۱۹ گزارش شده است. 
وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است.استان های خراسان رضوی، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران در وضعیت هشدار قرار دارند.

 


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها