Portal_background_image

رييس ستاد انتخابات استان: تمامي امكانات استان مركزي در اختيار برگزاري انتخابات مجلس خواهد بود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: تمامی امکانات دستگاه های اجرایی استان در اختیار انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

بهروز اکرمی در هفتمین جلسه شورای اداری استان مرکزی در سال ۹۸ که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، با ارائه گزارشی از تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط هیات نظارت بیان کرد: در استان مرکزی ۴۱.۴ درصد از نامزدها تایید صلاحیت شده اند.

وی افزود: در حوزه اراک، خنداب و کمیجان ۳۸.۵ درصد، در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه ۴۳ درصد، در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان ۴۹ درصد، در شازند ۳۸ درصد، محلات و دلیجان ۴۰ درصد و در حوزه انتخابیه خمین نیز ۳۸ درصد نامزدها تایید صلاحیت شدند.

وی با اشاره به روزشمار انتخابات افزود: اعلام قطعی و نهایی اسامی کاندیداهای حاضر در رقابت انتخابات مجلس ۲۲ بهمن ماه انجام خواهد شد و نامزدها از ۲۴ تا ۳۰ بهمن فرصت تبلیغات دارند و در نهایت، دوم اسفندماه انتخابات برگزار خواهد شد.

اکرمی گفت: ریز اطلاعات خودروها، امکانات و نیروهای انسانی در تمامی دستگاه ها و شهرستان ها در اختیار است، پس برای روز انتخابات باید همه امکانات بسیج شود و در اختیار ستاد انتخابات قرار گیرد. کل کشور مسئولیت برگزاری انتخابات را دارند و باید همکاری بی شائبه ای را در این راستا با ستاد شاهد باشیم.

وی به دهه فجر اشاره کرد و با ابراز امیدواری نسبت به اینکه دهه فجری متفاوت و خلاقانه نسبت به سال های گذشته داشته باشیم، تصریح کرد: در سیستم اجرایی دو نهاد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند و آن بنیاد شهید و نهادهای حمایتی است، باید افتخار باشد که یک مدیر در طول دوران خدمت خود به خانواده های شهدا رسیدگی می کند و بازدید دارد.

معاون استاندار اضافه کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار یتیم در استان مرکزی شناسایی شده است و در مقابل، ۳۲ هزار کارمند در استان مشغول به کار هستند که اگر هر کارمند یک یتیم را تحت سرپرستی بگیرد علاوه بر آثار معنوی آن قطعا یتیم بدون حامی در استان نخواهیم داشت و امید است تا پایان سال این برنامه انجام و ایتام تحت حمایت کارمندان استان قرار گیرند.

اکرمی با بیان اینکه حضور مدیران کل در جلساتی که با حضور استاندار یا معاونان وی برگزار می شود، طبق قانون الزامی است، گفت: این جلسات کاملا اداری و سازمانی است و باید تصمیم گیرنده نهایی یک اداره کل(مدیرکل) در این جلسات حاضر باشد. براساس لیستی که تهیه شده است مدیران چند دستگاه انگشت شمار در اغلب جلسات شرکت نمی کنند. مدیری که این وظیفه ابتدایی خود را انجام نمی دهد مسلما در حوزه استحفاظی خود در مدیریت با مشکل مواجه خواهد بود.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها