Portal_background_image

حركت پوياي جهادكشاورزي در راستاي سند امنيت غذايي

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: تاکنون جهاد کشاورزی استان مرکزی در راستای سند امنیت غذایی حرکت پویایی انجام داده و بایستی مدیریت جدید این سازمان پویاتر در این مسیر گام بردارد.

به گزارش معاونت سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و به نقل از ایسنا، منطقه مرکزی، فتح‌الله حقیقی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: همه ما شاهد هستیم که جمهوری اسلامی ایران توانسته بیماری‌های واگیردار را کنترل کند و از این حیث جایگاه برتری نسبت به سایر کشورهای منطقه دارد.

وی افزود: آنچه که در حال حاضر با آن مشکل داریم، موضوع بیماری‌های غیرواگیر است، که این بخش هم مربوط به کم‌خوری و در ادامه آن، کمبود ریزمغذی‌ها و پرخوری و به تبع آن بیماری‌های قلبی و عروقی و غیره است، برهمین اساس نظام بهداشت، درمان و تغذیه در شرف تدوین سند امنیت غذایی است که به صورت استانی انجام می‌شود.

حقیقی با اشاره به وظایف سازمان جهاد کشاورزی در ارتباط با سند امنیت غذایی، ادامه داد: افزایش راندمان آبیاری، توزیع نهال‌های با کیفیت کشاورزی، توزیع کودهای استاندارد، آبیاری نوین و ارائه فناوری‌های نوین از مهمترین وظایف سازمان جهاد کشاورزی در تدوین این سند است.

وی گفت: امروزه در راستای سند امنیت غذایی، تولیدات کشاورزی در کشورمان  به ٢١میلیون تن افزایش یافته، افزایش ۱.۹ میلیون تنی شکر ما را به عرصه خودکفایی در این زمینه نزدیک می‌کند، همچنین تولید سه برابری دانه‌های روغنی نسبت به دهه‌های گذشته‌، گامی ارزشمند در این راستاست.

حقیقی با بیان اینکه در حال حاضر ٥١٠ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش آبیاری نوین هستند، اظهار کرد: ۱۵۰ هزار هکتار دیگر نیز در شرف پوشش آبیاری نوین هستند که در مجموع ۶۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش این آبیاری قرار می‌گیرند، که این اقدام نیز گامی در راستای سند امنیت غذایی است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه دولت یک‌صداست و این یک‌صدایی باید توسط مردم احساس شود، عنوان کرد: تکریم مردم به معنای واقعی و به گونه‌ای که در وجدان عمومی این مطلب احساس شود و پرهیز مدیران از مطرح کردن قول‌های بی‌مورد مورد توجه دولت است، مردم شرایط دولت را می‌دانند، دولت نیز معتقد است که مسئولان باید ملاقات‌های عمومی و موثری با مردم داشته باشند، تا زمینه برای تکریم عموم فراهم شود.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها