Portal_background_image

در راستاي عملياتي كردن حقوق شهروندي درحال تدوين نقشه راه عملياتي هستيم

فتح‌الله حقیقی در جلسه مشترک کارگروه امور بانوان و خانواده و ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی که در محل استانداری استان مرکزی برگزار شد با اشاره به تدوین نقشه راه عملیاتی در راستای تحقق حقوق شهروندی در استان اظهار داشت: برای عملیاتی کردن حقوق شهروندی درحال تدوین نقشه راه عملیاتی هستیم و با موازات آن اقداماتی را انجام داده‌ایم.

 

وی افزود: از باب تکریم مردم به شکلی که در بین وجدان عمومی احساس شده و ملموس وجود داشته باشد اقداماتی را در ادارات و نهادها مبتنی بر حقوق شهروندی آغاز کرده‌ایم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی تصریح کرد:  عملکرد 5 ساله ادارات و دستگاه‌ها به شکل اینفوگرافیک تهیه شده و در سایت اطلاع‌رسانی همه نهادها و سایت استانداری مرکزی قرار دارد.

حقیقی بیان کرد: از همه مدیران خواسته شده که چارچوبی را مبنی بر دسترسی آسان ارباب رجوع به مدیر نهاد در صورت عدم پاسخ گرفتن از کارشناسان نهاد مربوطه تهیه کنند، ارتباط با رسانه‌ها یکی از حقوق شهروندی اساسی است زیرا قادر هستند نظرات مردم را پالایش کرده و به مدیران انتقال داده وهمچنین عملکرد مدیران را به مردم بازتاب کنند.

وی ادامه داد: همه مدیران موظف به انجام ارتباط درست و صحیح در این زمینه شده‌اند و باید به اموری که توسط رسانه‌ها به صورت قانونی مطرح می‌شود پاسخ دهند، شورای اطلاع‌رسانی را از جنبه نظری خارج کردیم و در هر شورای اطلاع‌رسانی ما همه خبرنگاران حضور داشته و گزارش عملکرد می‌دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: بازدیدهای سرزده در یک روز به شکل مستمر به ادارات در این راستا انجام می‌شود و همچنین تلاش می‌کنیم برای مشکلات هر شهرستان مدیران به شکل حضوری برای بررسی و رفع مشکلات اقدام کنند، روز چهارشنبه دوم اسفندماه با حضور 16 مدیرکل در شهرستان ساوه برای بررسی و مشکلات برنامه‌ریزی شده است.

حقیقی با اشاره به جایگاه جوانان در جامعه و اهمیت صیانت از آنان گفت: در حوزه جوانان و دانشجویان معتقد هستیم که باید با شور و شوق زندگی کنند که این هدف را در گستره اجتماعی عملیاتی می‌کنیم و در هفته آینده افتتاح خانه جوان را در شهرستان اراک داریم که در موازات نقشه راه عملیاتی تحقق حقوق شهروندی در استان مرکزی انجام داده‌ایم.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها