Portal_background_image

دهكده خانواده در آيند‌ه‌اي نزديك در اراك افتتاح مي‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی از افتتاح دهکده خانواده در آیند‌ه‌ای نزدیک در اراک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و به نقل از خبرگزاری فارس فتح‌الله حقیقی در نشست کارگروه سلامت استان مرکزی اظهار کرد: در استان مرکزی بهره‌برداری از ۱۰۰ کانون سلامت برای سال جاری تعریف شده که تاکنون 60 پایگاه افتتاح و تا پایان سال جاری شاهد افتتاح ۴۰ کانون دیگر خواهیم بود.

وی افزود: اجرایی کردن این اقدامات موثر با موازی‌کاری دستگاه‌ها محقق نمی‌شد، انسجام و همکاری سایر دستگاه‌ها را می‌طلبد.

فتح اله حقیقی از افتتاح دهکده خانواده در آیند‌ه‌ای نزدیک خبر داد و گفت: تمامی مسائل آموزشی در حوزه‌های خانواده، اجتماعی، حمل و نقل و.... در این دهکده ارائه می‌شود و طی تفاهمنامه با دانشگاه ساختمان قدیم دانشگاه آزاد به این مهم اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه مشکلات جامعه امروزی تنها بیماری‌های واگیردار نیست، افزود: مشکل جهانی نبود سلامت روح، بدن و سلامت اجتماعی است چرا که مردم جامعه نیاز به نشاط اجتماعی و ایجاد حس آرامش دارند.
حقیقی با اشاره به مشارکت ۸۰ درصدی سایر دستگاه‌ها در حوزه سلامت گفت:  تلاش و هدف‌گذاری در راستای تامین امنیت غذایی از تکالیف دستگاه‌هاست که در این خصوص سندی تدوین شده و برش‌های مردم و نهادها در این حیطه مشخص شده است.
حقیقی با تاکید بر اینکه باید سلامت اجتماعی را فرهنگ‌سازی کرد تا مردم‌محور شود، ادامه داد: در سند امنیت غذایی شوراها، دهیاران و فرمانداران به عنوان نمایندگان و بازوان مردم وظیفه حل مشکلات حوزه سلامت را بر عهده دارند.
وی افزود: مسئله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز باید مدنظر قرار گیرد و به صورت هدفمند به خروجی مطلوبی دست یابد، با توجه به اینکه مردم از مسئولان اقدامات موثر و خروجی مطلوب می‌خواهند باید تمام تلاش خود را در راستای اجرایی کردن امور بکار بست.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها