Portal_background_image

معاون استاندار مركزي: شرايط سخت، نيازمند تصميمات سخت است/در خانه بمانيد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی از مردم خواست برای جلوگیری از شیوع کرونا در خانه‌های خود بمانند.

بهروز اکرمی، چهارشنبه چهاردهم اسفندماه در گفت‌و‌گوی ویژه خبری شبکه آفتاب اظهار کرد: پس از اعلام اولین هشدارها جهت احتمال ورود ویروس کرونا به ایران، اولین جلسه قرارگاه پدافند زیستی در استان مرکزی در 6 بهمن ماه برگزار و تصمیمات لازم توسط دستگاه‌های مربوطه اتخاذ شد.

وی افزود: همچنین در روز انتخابات نیز با توجه به پیش بینی های صورت گرفته از قبل، پیشنهاد استان مرکزی مبنی بر حذف اثر انگشت در فرآیند انتخابات، سبب حذف این فرآیند شد که در این راستا الکل و مواد ضدعفونی کننده نیز جهت ضدعفونی در اختیار شعب اخذ رای قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی با بیان اینکه تاکنون 20 جلسه قرارگاه زیستی در مرکز استان و 120 جلسه در شهرستان‌ها برگزار شده، اضافه کرد: در این جلسات که در مرکز استان و شهرستان‌های درگیر برگزار شد، تصمیمات خوبی جهت مقابله با این ویروس توسط دستگاه‌های مختلف اتخاذ و اجرا شده است.
اکرمی ادامه داد: امروز نیز آخرین جلسه مشترک پدافند زیستی و شورای تامین تشکیل و آخرین وضعیت ویروس در استان رصد شد که منجر به تصمیم گیری های خوبی شد.

وی افزود: از جمله اقدامات بهنگام و به موقع در استان، اختصاص یک بیمارستان ویژه بیماران مبتلا به این ویروس در اراک و ساوه بود که در ادامه امکانات لازم در سایر شهرستان‌ها نیز فراهم شد که این اقدامات کمک خوبی در جهت درمان به موقع و جلوگیری از گسترش این بیماری داشته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: در مرکز استان، بیمارستان آیت الله خوانساری به طور کامل تخلیه و برای پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا آماده شد و بیماران سرطانی این بیمارستان طبق تشخیص پزشک و بنا به موقعیت و وضعیت بیماری، به سایر مراکز منتقل شدند.

اکرمی با اشاره به چند وجهی بودن این ویروس گفت: درمان، بخش اصلی این بیماری است که در این مدت در راستای درمان افراد مبتلا اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است، همچنین مباحث بهداشتی وجهه دیگر این بیماری است که شهرداری، سپاه، فرمانداری ها و دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌ها اقدامات خوبی جهت ضدعفونی مناطق و اماکن مختلف انجام داده‌اند.

وی در خصوص کمبود موادضدعفونی و الکل در سطح استان بیان کرد: در حال حاضر مواد ضدعفونی و الکل در سراسر استان موجود است و کمبودی در این خصوص وجود ندارد. در تمامی داروخانه‌ها و مراکز عرضه تجهیزات پزشکی این مواد ضدعفونی وجود دارد و قابل عرضه است البته اشکالاتی در زمینه توزیع این مواد وجود ارد که تصمیمات لازم در این زمینه گرفته شده و اشکالات در حال رفع است. در حال حاضر مشکلاتی در خصوص ماسک در استان مشاهده می‌شود که این مشکل نیز در حال مرتفع شدن است و با توجه به اینکه استان مرکزی نیز تولیدکنند ماسک است، مذاکراتی انجام و تدابیری اندیشیده شده که ابتدا نیاز استان تامین شود و سپس این محصول به سایر استان‌ها ارسال شود و امیدواریم به همین روش بتوان در روزهای اینده کمبود ماسک را در استان برطرف کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: آموزش، اطلاع رسانی، آگاهی بخشی از جمله اقدامات مناسب انجام شده در استان مرکزی بوده همچنین تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و سایر مراکز محل تجمعات نیز اقدام دیگری در جهت کنترل و مهار کردن این بیماری بوده است.

اکرمی با اشاره به در پیش بودن سال جدید و مسافرت های نوروزی تصریح کرد: با توجه به تصمیم در برخی استان‌ها مبنی بر عدم پذیرش مسافر، در استان مرکزی نیز مردم خواسته شده که از سفر به استان مرکزی پرهیز کنند و مردم استان مرکزی نیز باید از سفرهای غیرضرور به سایر نقاط کشور پرهیز کنند چراکه وضعیت همچنان نامناسب است.

وی ادامه داد: پایش و تب سنجی مسافران در ورودی برخی شهرها از جمله اراک، ساوه، تفرش، آشتیان و دلیجان در حال انجام است و موافقت مدیران با دورکاری کارمندان، افزایش ظرفیت های تولید الکل و مواد ضدعفونی، همکاری دستگاه قضایی و زندان در خصوص زندانیان، فعالیت تیم های مشترک بازرسی سازمان صمت، علوم پزشکی و تعزیرات برای کنترل عرضه و قیمت محصولات، استفاده از ظرفیت سمن‌هاو... از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص بوده است.

اکرمی با اشاره به دو اقدام مشخص برای کنترل ویروس کرونا گفت: نخست از هرگونه تجمع انسانی باید جلوگیری شود و در ادامه در صورت شکل گیری اجتماعات به هر دلیلی باید تدابیر پیشگیرانه و ایمنی لازم به منظور جلوگیری از بروز مشکل اتخاذ شود.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها