Portal_background_image

معاون استاندار مركزي عنوان كرد: ضرورت توجه به رويكردهاي اجتماعي و فرهنگي در برنامه هاي بزرگداشت دهه فجر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با بیان اینکه برنامه های بزرگداشت دهه فجر باید رویکرد اجتماعی و فرهنگی پیدا کنند، گفت: بعد از گذشت 40 سال از عمر انقلاب باید از انجام اقدامات و کارهای روتین و تکراری در مراسم گرامیداشت آن پرهیز کرد.

بهروز اکرمی  در جلسه ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان اظهار کرد: انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی یک هویت جدید برای ایران بهمراه آورد که این هویت جدید را مدیون امام(ره) و شهدا از جمله شهید سلیمانی هستیم.

وی افزود: رویکرد و کارکرد کارگروه های بزرگداشت انقلاب اسلامی ایران باید سبقه مردمی داشته باشد، چراکه انقلاب برای مردم است و دستگاه های اجرایی و دولت تنها باید نقش تسهیل گری داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نقش مساجد را در این حوزه پررنگ شمرد و تصریح کرد: مساجد باید عملکرد و نقش تعیین کننده در این حوزه داشته باشند که در حال حاضر این ظرفیت به فراموشی سپرده شده است در حالی که استفاده از این پتانسیل باید در دستور کار قرار گیرد.

اکرمی بیان کرد: همه مدیون دو قشر شهدا و ایثارگران و محرومان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و بزرگداشت انقلاب اسلامی فرصتی برای توجه به این اقشار است.

وی توجه به شهرستان ها را در این ایام مهم عنوان کرد و گفت: عموما 80 درصد برنامه ها به مرکز استان معطوف می شود در حالی که باید سایر شهرستان ها نیز مورد توجه قرار گیرند و برنامه ریزی مناسب برای آنها انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اضافه کرد: با توجه به اینکه امکان دارد پروژه های عمرانی از فراوانی کمی برخوردار باشند، در نتیجه برنامه های بزرگداشت دهه فجر باید رویکرد اجتماعی و فرهنگی پیدا کنند. بعد از گذشت 40 سال از عمر انقلاب باید از انجام اقدامات و کارهای روتین و تکراری در مراسم گرامیداشت آن پرهیز کرد.

اکرمی اضافه کرد: فضاسازی ها نیازمند نگاه نو و صرفه جویی است تا بتوان با کمترین هزینه بیشترین فعالیت ها را با کیفیت خوب انجام داد.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات نیز گفت: نباید اجازه داد در دهه فجر رفتارهایی انجام شود که وحدت مردم را خدشه دار کند، همچنین باید از سوءاستفاده از برنامه های دهه فجر به نفع یا علیه کاندیداها نیز جلوگیری و مراقبت کرد.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها