Portal_background_image

معاون استاندار مركزي تاكيد كرد: ضرورت توجه به عمومي سازي مفهوم پدافندغيرعامل

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بر ضرورت توجه به عمومی سازی مفهوم پدافند غیرعامل با توجه به اهمیت آن تاکید کرد.

بهروز اکرمی در شورای پدافند غیرعامل استان مرکزی در خصوص هفته پدافندغیرعامل اظهار کرد: مفهوم پدافند غیرعامل نباید در سازمان‌های دولتی یا حاکمیتی محصور باشد؛ تمام شهروندان و آحاد مردم با این مفهوم سروکار دارند و اگر نتوانیم آن را عمومی سازی کنیم در نتیجه پیشبردی نخواهیم داشت.

وی افزود: هفته پدافند فرصتی برای عمومی سازی این مفهوم در جامعه است که می‌طلبد از ظرفیت رسانه‌ها، صداو سیما، فضای مجازی و ... استفاده کرد تا مفهوم پدافند غیرعامل برای همه مشخص شود.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: انتظار می‌رود در هفته پدافند غیرعامل کارگروه های تخصصی برنامه های اثرگذاری را طراحی و اجرا کنند. همچنین ستاد نکوداشت پدافندغیرعامل در شهرستان‌ها نیز باید برگزار شود.

اکرمی ادامه داد: همچنین نیاز است از همین ابتدا دانش آموزان و دانشجویان با این مفهوم آشنا شوند که در این راستا نیز باید دانشگاه ها و آموزش و پرورش برنامه ریزی لازم را انجام دهد.

وی در ادامه بیان کرد: مدیران باید با توجه به شرایط فعلی کشور نگاه خود را تغییر دهند و علیرغم اینکه برای انجام هر اقدامی اعتبارات لازم است، مدیران نباید در صورت نبود اعتبارات، اقدامات را متوقف کنند.

اکرمی افزود: در حوزه پدافندغیرعامل کارگروه‌ها باید سناریونویسی برای وضعیت‌های مختلف و اجرای مانور را در برنامه داشته باشند.

 •  
 •  
 •  

دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها