Portal_background_image

معاون استاندار مركزي تاكيد كرد ؛ ضرورت حفظ صبغه مردمي و معنوي اربعين حسيني

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار بر حفظ صبغه مردمی و معنوی اربعین تاکید کرد.

بهروز اکرمی در جلسه ستاد اربعین حسینی استان با بیان اینکه امام حسین(ع) در تمام طول تاریخ الگوی آزادی و آزادگی بوده و خواهد بود، افزود: اربعین راهکار و فرصتی است که ارزش ها و نام امام حسین(ع) را جهانی کنیم. ما خواهان معرفی و جهانی شدن الگوی آزادی در جهان هستیم و اربعین بهترین فرصت است تا این الگو معرفی شود.

وی تصریح کرد: هرکس در عرصه اربعین کوچکترین کاری را انجام دهد حتما سعادتمند است، نگاه من و شما به عنوان کارکنان دولت و حاکمیت این است که به اربعین به عنوان یک سعادت الهی نگاه کنیم و باید با عملکرد مناسب این سعادت را پاس بداریم.

اکرمی با بیان اینکه اربعین نمایش قدرت شیعه است، افزود: ما بر این باوریم که امام حسین(ع) متعلق به تمامی بشریت است و بر این اساس ما مسئولان باید اهمیت کار خود را بیشتر درک کنیم. کارگزاران دولتی باید تلاش کنند، سبقه مردمی اربعین حفظ شود، قرار نیست دولت به جای مردم این ارزش و نهاد فرهنگی را تقویت کند، کار این ستاد خدمتگزاری به زائرین اربعین است و کمیته ها باید برای این تقویت سبقه تلاش کنند. نباید به جای مردم تصمیم گیری کنیم، ستاد باید در کنار و پشت سر مردم باشد و در صورت تمایل مردم به عرصه ورود کنیم.

وی با تاکید بر اینکه صبغه معنوی اریعین نیز باید تقویت شود، افزود: نگاه ما به اربعین نگاه سمبلیک نیست، نقطه نقطه اربعین حاوی ارزش‌های ناب انسانی و اسلامی است و باید حتما صبغه معنوی اربعین هرساله افزایش یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: کار ستاد عملا آغاز شده است و کمیته ها نیز باید جلسات خود را شروع کنند، نباید کار را به روزهای پایانی سپرد، هر کمیته با احصای نقاط ضعف و قوت سال گذشته ارزیابی‌هایی لازم را داشته باشد و در نهایت کمیته ارزیابی نیز کل کار را بررسی می کند و برنامه های رفع ضعف‌ها ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه خروجی کار ستاد باید تسریع روند اعزام زائرین به مقصد و بازگشت آنها باشد و باید روند کار تسهیل شود و دغدغه جانبی زائران را نیز رفع کنیم، اظهار کرد: انتظار می رود کمیته ها ابتکارات و خلاقیت ها را نیز مد نظر داشته باشند. قرار نیست درگیر تکرار باشیم و نکته امسال نیز این است که هر کمیته برای کاهش هزینه ها نیز برنامه ریزی و اقدام کند، در واقع با توجه به شرایط اقتصادی کنونی یکی از اولویت های کاری کمیته باید این مورد باشد.

اکرمی افزود: ما خواهان برگزاری مراسم اربعین در بهترین شکل هستیم، نگاه ما به اربعین نباید نگاه اداری باشد بلکه باید با دل و قلب و اعتقاد کار کرد. خادم زائر امام حسین بودن سعادت می خواهد و باید نگاهی اعتقادی به موضوع داشته باشیم.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها