Portal_background_image

معاون سياسي استاندار مركزي تاكيد كرد؛ ضرورت سنددار شدن منازل و افزايش فعاليتهاي اجتماعي در كوي امام علي(ع) اراك

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بر سنددار شدن منازل مسکونی کوی امام علی(ع) در کوتاه‌مدت تاکید کرد.

بهروز اکرمی در جریان بازدید از کوی امام علی(ع)(فوتبال) و مرکز توسعه محله با اشاره به اینکه این منطقه، منطقه‌ای محروم نیست و باید این عنوان از این کوی برداشته شود، بیان کرد: در حوزه سند دار شدن منازل این منطقه باید اطلاع‌رسانی، گفت‌وگو و تبیین این طرح انجام شود، هیچ کس از سنددار شدن منازل خود ناراحت نیست، اگر مقاومتی در آن صورت می‌گیرد، حتما اشکال در کار ما مدیران است به همین دلیل شهرداری اراک، نماینده ساکنان، راه و شهرسازی و اداره ثبت اسناد در کوتاه‌مدت با مسئولیت مستقیم فرماندار اراک انجام شود، هر ماه باید گزارش آن ارسال شود و مسئولان استان نیز هر سه ماه یکبار از منطقه بازدید خواهند داشت.

وی بر لزوم جای گرفتن شدن این کوی در یکی از مناطق 2 یا 3 شهرداری اراک و اجرای طرح تفضیلی تاکید کرد و گفت: سالن ورزشی موجود در منطقه با هر نوع مالکیتی(آموزش و پرورش و یا ورزش و جوانان) باید به صورت رایگان در اختیار شهروندان منطقه قرار گیرد.

اکرمی در خصوص ایجاد بازار روز کوی که 10 سال است بلاساخت باقی مانده است، افزود: باید فرمانداری با کمک شهرداری و اوقاف وضعیت این بازار روز را باید در کوتاه‌ترین زمان تعیین تکلیف کند، همچنین باید وضعیت درمانگاه و پایگاه سلامت منطقه ساماندهی و یک پزشک از 4 عصر تا 10 شب نسبت به ویزیت اهالی منطقه بکارگیری شود.

وی با بیان اینکه در بحث توسعه فضای سبز و پارک نیز شهردار منطقه بررسی خواهد کرد تا تصمیمات لازم اتخاذ شود، گفت: برای حفظ امنیت منطقه استقرار کانکس انتظامی لازم است به همین دلیل موضوع به شورای تامین شهرستان ارجاع می‌شود.

معاون استاندار بر برگزاری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در منطقه تاکید کرد تا اهالی به دیگر مناطق نروند، افزود: برای جذب مشارکت مردم و اهالی منطقه در امور باید سمن‌ها را فعال کرد، متاسفانه تاکنون جذب مشارکت در منطقه صورت نگرفته است و باید اساسنامه ثبت سمن در منطقه تهیه و کار انجام گیرد.

اکرمی تصریح کرد: فرماندار اراک 25 خردادماه با نمایندگان ادارات ذیربط تصمیمات اتخاذ شده امروز را بررسی و ارزیابی کنند، اما کاری مهم که باید در منطقه صورت گیرد توسعه فعالیت‌های اجتماعی و جذب مشارکت مردم است باید شرایطی ایجاد شود که مردم نسبت به امور و سرنوشت خود احساس مسئولیت کنند، باید اعتماد به یکدیگر را افزایش داد که این امر قطعا به تحقق اهداف و برنامه‌ها کمک می‌کند.

در این جلسه مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به مرکز توسعه محله به عنوان یک مرکز تصمیم‌سازی فرآیند بازآفرینی محدوده یا محله هدف، گفت: این مرکز علاوه بر آنکه یک زمینه و جایگاه اجتماعی دارد، مکانی لازم برای سنجش وضعیت محله به روش اقدام‌پژوهی مشارکتی از طریق برقراری ارتباط تنگاتنگ با اجتماعی محلی محله هدف قلمداد می‌شود.

احمد مرزبان با بیان اینکه این مرکز در پی ایجاد فرصت‌های برابر و تسهیل مشارکت تمامی ذینفعان است و موجبات برنامه‌ریزی مشارکتی بازآفرینی محله و پایش و بازبینی برنامه‌ها را فراهم می‌کند، افزود: این مرکز متشکل از نمایندگان اقشار اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی محلی است که جز معتمدین و افراد تاثیرگذار هر قشر بوده و ارتقای سطح زندگی و پایداری شهری را دنبال می‌کند.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها