Portal_background_image

سرپرست معاونت سياسي استانداري مركزي : عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي استان مركزي در بخش‌هاي مختلف ارزيابي مي‌شود

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با بیان اینکه شاخص‌های اجتماعی در استان مرکزی ارتقا می‌یابد گفت: عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی در بخش‌های مختلف ارزیابی می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سعید فرخی  در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی اظهار داشت: کارگروه امور اجتماعی مکانی برای بحث و مباحثه بوده و همه می‌توانند نظرات خود را ارائه کرده و انتقادات و پیشنهادات خود را عنوان کنند، بنابراین استفاده از واژه کم‌لطفی در برابر بیان انتقادات جایز نیست و نباید با به کار بردن چنین واژه‌هایی سبب سکوت سازمانی شویم.

وی افزود: تنها نکته‌ای که در حوزه اجتماعی و فرهنگی به نظر می‌رسد که باید مورد توجه قرار گیرد، فاصله گرفتن از سطح کارآیی و سنجش کارآیی برنامه‌ها و فعالیت‌ها و حرکت به سمت اثربخشی آنها است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: باید تلاش‌ها درراستای ارتقای شاخص‌های اجتماعی باشد، در غیر این صورت یا عملکرد ما دچار نقص است و یا اثربخشی لازم را نداریم.

فرخی با اشاره به ضرورت استفاده از مطالب این جلسات برای فرمانداران گفت: با توجه به این که سطح و وزن این جلسات خوب بوده، لازم است که فرمانداران هم در این جلسات، البته به صورت ویدئو کنفرانس شرکت کنند.

وی بیان کرد: تعداد ارزیابی‌ها در سطح دستگاه‌های اجرایی زیاد بوده که گاها هم‌پوشانی‌هایی هم با هم دارند که از جمله این ارزیابی‌ها می‌توان به ارزیابی جشنواره شهید رجایی، عفاف و حجاب، صیانت از حقوق شهروندی و غیره اشاره کرد که بهتر است این ارزیابی‌ها جمع‌بندی شده و توسط یک تیم انجام شود، زیرا برخی از دستگاه‌ها مدام درحال پاسخگویی به بازرسان هستند که این یک مقدار ایراد دارد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی  ادامه داد: واقعیت این است که در حوزه ارزیابی‌ها هم باز به مباحث کارآیی و برنامه‌های اجرایی می‌پردازیم، درحالی که باید میزان اثربخشی را درنظر گرفت، البته انجام این ارزیابی‌ها طبق دستورالعمل درست است اما باید نگاه را تغییر داد.

فرخی عنوان کرد: 24 دستگاهی که در عفاف و حجاب وظیفه برون‌سازمانی دارند، اگر عملکرد مطلوبی را در ارزیابی‌ها داشته‌اند باید بررسی شود زیرا در سطح جامعه وضعیت چیز دیگری است و در واقع بازخورد جامعه متناسب با ارزیابی‌ها نیست، باید یک مقدار روی این موضوع وقت بگذاریم که جای بررسی دارد.

وی با اشاره به طرح مطلبی از سوی مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مبنی بر معرفی پرونده شرکت شهرک‌های صنعتی استان به مراجع قضایی به سبب عملکرد ضعیف در حوزه صیانت از حقوق شهروندی در دو سال متوالی گفت: در حوزه دستگاه‌های اجرایی، طبق قانون اجازه معرفی دستگاه‌ها به قوه قضائیه را نداریم جز در مواقعی که تخلفی انجام داده باشند، بنابراین تاکید داریم که به هیچ عنوان معرفی شرکت شهرک‌ها به قوه قضائیه در این رابطه انجام نشود، زیرا قوه قضائیه هم به اندازه کافی حجم سنگینی از پرونده‌های ورودی را دارد و دیگر ما نباید باری را بر دوش آنها بگذاریم، این موضوع را به طور حتم پیگیری می‌کنیم.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها