Portal_background_image

اكرمي در اتاق فكر بانوان و خانواده استان مركزي : مسائل حوزه بانوان و خانواده استان مركزي در اتاق‌هاي فكر اولويت‌بندي مي‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: راهکارهای اجرایی با اولویت‌بندی مسائل حوزه بانوان و خانواده استان مرکزی در اتاق فکر مربوطه ارائه شود.

بهروز اکرمی در نخستین جلسه شورای مشورتی بانوان استان مرکزی در سال 98 که در استانداری برگزار شد با اشاره به ضرورت تشکیل اتاق فکر در حوزه بانوان اظهار داشت: اهمیت مباحث حوزه بانوان و خانواده به قدری است که تشکیل اتاق فکری در این زمینه ضروری بوده و این شورا به دنبال راه‌اندازی چنین اتاق فکری در حوزه بانوان و خانواده استان مرکزی است و اهمیت این موضوع به قدری است که حتی می‌توان این شورا را با نام اتاق فکر معرفی کرد.

وی افزود: مدیریت منابع در کار اجرایی بسیار حائز اهمیت بوده و باید در کارهای اجرایی پشتوانه تئوریک را مد نظر قرار دهیم چراکه کار بدون پشتوانه جز هدررفت منابع حاصلی نخواهد داشت و از این روز این اتاق فکر می‌تواند پشتوانه‌ای برای انجام کار اجرایی در این حوزه باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: حوزه بانوان و خانواده حوزه‌ای بسیار حساس و حائز اهمیت بوده که باید در کانون توجه قرار گیرد گرچه بخشی از مسائل مربوط به این حوزه در سطح کلان و در کشور مشترک بوده که در سطح استان نمی‌توان برای آنها نمسخه پیچید چراکه ما تنها آمار و اطلاعات استان را دراختیار داریم و برای کار اجرایی در استان هم این اتاق فکر باید با ورود به مباحث تئوریک زمینه کار در این حوزه را فراهم کند.

اکرمی بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های منابع اولویت‌بندی مسائل در  حوزه بانوان و خانواده بسیار مهم بوده و باید با شناخت اولویت‌ها برای برون‌رفت از آنها راهکارهای اثربخش ارائه کرد تا بتوان منابع دراختیار را به صورت کارآمد به کار ببندیم.

وی ادامه داد: «اجرا» واژه گمشده روزگار امروز جامعه ما بوده که به تاخیر انداختن اجرا و انداختن آن در پیچ و خم زمان شایسته نیست و انتظار تصمیم‌گیری، تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی در این مقطع از سوی دیگران داشتن پذیرفته نیست و نباید اینگونه بیندیشیم بلکه باید همه به فکر رفع مشکلات با راهکارهای اجرایی باشیم و تصمیمات و اولویت‌ها را از همین جلسات درنظر بگیریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: اتاق فکر جایی است که نمایندگانی از گروه‌های مختلف در آن حضور داشته باشند تا با فکر کردن در رابطه با مسائل حوزه‌های مختلف از جمله معیشت زنان، اقتصاد آنها، مسائل فرهنگی، معنوی و نشاط بانوان برای این حوزه تصمیمات اجرایی اتخاذ شود و نکته مهم اینکه نباید تنها به حضور بانوان و نمایندگان اداری که دارای مدارج علمی بالا هستند بسنده کرد بلکه استفاده از تجربیات زنانی که در این حوزه‌ها تجربه دارند هم باید مد نظر باشد و در واقع این اتاق باید جامع و متشکل از تمام اقشار جامعه باشد.

اکرمی اضافه کرد: تلاش برای یکسان‌سازی انسان‌ها بیهوده بوده چراکه خدای متعال انسان‌ها را متفاوت آفریده و این کار غیرممکن است و باید با پذیرش تفاوت‌ها برای جامعه بشری برنامه‌ریزی کرد و فراموش نکنیم که تنها یاد خدا است که آرامش دل‌ها را به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: فکرسازی باید اولویت اصلی این اتاق فکر باشد تا با توجه به خروجی آن بتوان دستور کار کارگروه‌های مربوطه را مشخص کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: مسائل و اولویت‌های حوزه بانوان تا یک ماه آینده توسط نماینده اقشار مختلف تهیه و به دفتر بانوان استانداری ارائه شود و نگاه به واقعیت‌ها در این اقدام مدنظر قرار گیرد تا با آماری دقیق بدون فوت وقت و طبق اولویت‌بندی راهکارهای اجرایی تدوین شود.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها