Portal_background_image

معاون استاندار مركزي: اجازه ندهيم نعمت امنيت در كشور به خطر بيفتد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی برخورداری از امنیت در اوضاع آشفته منطقه را یکی از نعمت های اصلی کشور عنوان کرد و ادامه داد: این نعمت الهی را ناشکری نکنیم و اجازه ندهیم که عده ای با سوء نیت، آسایش و آرامش مردم را سلب کنند.

بهروز اکرمی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان مرکزی، با بیان اینکه قوه عاقله کشور پس از بحث و رایزنی‌های‌ فراوان به این نتیجه رسیده است که قیمت بنزین باید فارغ از هرگونه نگاه سیاسی و طبق اصول کارشناسی تغییر کند، اظهار کرد: نباید این افزایش قیمت به شخص یا سازمان خاصی تقلیل داده شود، بلکه بنابر فرموده مقام معظم رهبری، این افزایش قیمت بر اساس تصمیم گیری و اتفاق نظر سران سه قوه کشور بوده است و ایشان در سخنان خود نیز از این تصمیم دفاع کرده اند.

وی افزود: در مباحث کارشناسی نباید توقع داشت همه با یک تصمیم موافق باشند، بلکه باید منتظر بیان نظرات مخالف نیز بود. مطئمنا سران سه قوه و اکثر کارشناسان کشور با نظرات هوشمندانه خود به این نتیجه رسیده اند که ادامه روند فعالیت اقتصادی کشور با قیمت سابق بنزین دشوار است، بویژه در شرایطی که دشمنان ما سخت ترین، هوشمندانه ترین و گسترده ترین تحریم ها را علیه کشور اعمال کرده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: اصلاح قیمت بنزین عوارض خاص خود را بدنبال خواهد داشت، اما یقینا منافع چنین طرحی برای مردم و کشور بیشتر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین احتمالا می تواند مشکلات زیادی را برای اکثر مردم ایجاد کند، بیان کرد: هر اقدام اقتصادی عوارضی دارد و مطمئنا این افزایش قیمت در حوزه بنزین نیز عوارض خاص خود را بدنبال خواهد داشت، اما یقینا منافع چنین طرحی برای مردم و کشور بیشتر خواهد بود. مردم باید عوارض این طرح را تحمل کنند تا با گذشت زمان رفتارهای اقتصادی کشور اصلاح شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بر لزوم حمایت همه جانبه همه اقشار مردم از طرح افزایش قیمت بنزین تاکید کرد و گفت: این تصمیم ملی غیر قابل بازگشت است و فرمایشات مقام معظم رهبری باید برای همگان فصل الخطاب باشد. همه ما وظیفه داریم در راستای کاهش عوارض این طرح تلاش کنیم و از افزایش قیمت سایر کالاهای در دسترس مردم جلوگیری کنیم؛ چراکه ارتباط چندان مستقیم و معناداری بین افزایش قیمت بنزین و سایر کالاها نیست و نباید این مهم به افزایش قیمت سایر کالاها منجر شود.

اکرمی تاکید کرد: ستاد تنظیم بازار کشور و استان در مقابل هرگونه افزایش قیمت سایر کالاها سفت و محکم ایستاده است و با نظارت و جدیت، اجازه هیچ گونه افزایش قیمتی را نخواهد داد. در همین جهت، بخش اول یارانه افرادی که از این افزایش قیمت بنزین متأثر شده اند، ظرف این هفته پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما از مردم هوشیار خود انتظار داریم اجازه ندهند دشمنان ما از فرصت ایجاد شده جهت ضربه زدن به کشور استفاده کنند و فریب حیله‌ها و تبلیغات دروغین آنها را نخورند. همه مردم و مسئولین ما باید کنار هم باشند و با هوشیاری از این تصمیم ملی حمایت کنند، چرا که مسلما هر حرکتی که موجب شادی دشمنان شود، در راستای منافع ملی ما نخواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: آیا کسی که با اجرای طرحی مخالف است، باید اقدام به بستن راه عبور و مرور مردم کند و با آتش زدن و ایجاد خسارت، برای مردم مشکل ایجاد کند؟ این اقدامات اصلا منطقی و قابل قبول نیست و ما شک نداریم کسانی که این چنین اقداماتی را انجام می دهند، در راستای تضعیف کشور و تحقق خواسته های دشمنان حرکت می کنند.

اکرمی گفت: خوشبختانه استان مرکزی در روز اول، به جز در برخی شهرستان ها هیچ گونه تبعات و خساراتی نداشت و مردم استان با هوشیاری متوجه شدند که عامل اصلی چنین حرکاتی، دشمنان هستند. استان مرکزی در این مدت اخیر جزو استان های بی مسئله کشور بوده است و این مهم، نشان از تلاش بی وقفه نیروهای انتظامی و امنیتی استان، مدیریت صحیح شخص استاندار و از همه مهم تر نجابت مردم دارد.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها