Portal_background_image

معاون استاندار: پدافند غیرعامل نیاز پایه برای کشور در تمامی زمینه‌هاست

 حسن‌بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در نشست هم اندیشی رابطان پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی استان مرکزی که با حضور معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور در محل استانداری برگزار شد، گفت: پدافند غیرعامل نیازی است که مربوط به امروز یا آینده نیست بلکه نیاز پایه برای کشور در تمامی ایام و زمینه‌هاست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته استان مرکزی در حوزه پدافند غیرعامل جزو استان‌های برتر کشور است که این جایگاه با تلاش رابطین و همکاری دستگاه‌های اجرایی بدست آمده است.

وی تصریح کرد: پدافند غیرعامل نیازی است که مربوط به امروز یا آینده نیست بلکه نیاز ضروری کشور در تمام ایام و زمینه‌هاست چراکه جمهوری اسلامی به دلیل پافشاری بر اصول اولیه انقلاب و آرمان‌های امام(ره) و رهبری همواره با توطئه دشمنان مواجه است و در این عرصه باید همواره پدافند غیرعامل مورد توجه قرار گیرد و در مقابل تحرکات آماده باشیم.

حسن بیگی با اشاره به تغییر استراتژی دشمنان انقلاب و در راس آنها آمریکا افزود: امروز شیوه و استراتژی آمریکا تغییر کرده و به نوع دیگر با جمهوری اسلامی در تقابل است.

وی جنگ نیابتی را یکی از استراتژی‌های در نظر گرفته شده از سوی آمریکا  که در سوریه و لبنان آغاز شده و در کشورهای دیگر همچون عراق ادامه دارد عنوان کرد و گفت: باید مطمئن باشیم که یکی از فعالیت گروه‌های تروریستی همچون القاعده، طالبان و داعش مواجه با جمهوری اسلامی است و اگر امروز وارد عراق شده‌اند و سوریه را هدف قرار داده اند صرفا به جهت برخورد با جمهوری اسلامی است و خوشبختانه مسئولین و مردم نیز به این سیاست‌ها واقف هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با تاکید بر اینکه مردم همواره در مقابل این برخوردها ایستاده‌اند و دفاع کرده‌اند، گفت: دشمنان در بحث قومیت‌ها و مذاهب به دنبال ایجاد اختلافات هستند ولی خوشبختانه به دلیل مقاومت مردم موفق نبوده‌اند. در سال‌های اولیه انقلاب امام راحل تاکید بسیاری بر وحدت شیعه و سنی داشتند و این امر نشان می‌دهد که امام (ره) تا چه میزان از زمان جلوتر بودند چراکه امروز این بحث مطرح است و خوشبختانه تاکنون این توطئه خنثی شده و به جایی نرسیده است.

وی تهدیدات تروریستی و امنیتی را یکی دیگر از سیاست‌های جدید آمریکا دانست که تاکنون به واسطه درایت نیروهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی خنثی شده است و افزود: تهدیدات ایدئولوژیکی از جمله ترویج تفکر تکفیری و سلفی گری از جمله تهدیداتی است که منشاء آن برنامه‌ها و تهدیدات امریکایی‌ها برای ایران است و در کنار آن برای رسیدن به اهداف خود تهدیدات اقتصادی را مدنظر قرار داده‌اند. با کاهش مصنوعی قیمت نفت جهت ضربه زدن به کشور تلاش می‌کنند و با ایجاد رقابت خصمانه در حوزه صادرات نیز به دنبال مشکل‌زایی در ایران هستند.

حسن‌بیگی تهدید سایبری را جنگ مهم دیگری علیه ایران دانست و با اشاره به اینکه کشور تاکنون در مقابل این تهدید ایستاده و حتی مقابله به مثل کرده است، اظهار کرد: تهدیدات زیستی که قرارگاه و برنامه خاصی دارد نیز یکی دیگر از اهداف ضربه زننده به کشور است که دشمن در پیش گرفته و همواره در تلاش است که با استفاده از کلیه این تهدیدات و ابزارها کشور را زمین گیر کند، اما با وجود افراد مومن و انقلابی مانندرابطین در دستگاه‌های اجرایی تاکنون  به کشور ضربه‌ای وارد نکرده‌اند.


دسته بندی

معاونت سیاسی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها