Portal_background_image

معاون سياسي استاندار مركزي خبر داد : تجمعات مربوط به نرخ‌گذاري بنزين در استان مركزي مديريت شد

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی گفت: برخی تجمع‌ها و اعتراضات به نرخ‌گذاری بنزین در شهرهای اراک، خمین، ساوه و محلات روز گذشته (شنبه) به بهترین شکل مدیریت شد و اوضاع در این استان تحت کنترل است.

«بهروز اکرمی» روز یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: حضور نیروهای انتظامی و نظامی در تجمع‌های روز گذشته با رویکرد پیشگیرانه و مدیریت اوضاع بود و با کمترین تنش این اعتراض‌ها مدیریت شد.

وی توضیح داد: در جریان این اعتراض‌ها خسارتی به اموال و تاسیسات دولتی و خصوصی و بانک‌های استان وارد نشده و شرایط به صورت منطقی تحت کنترل درآمده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: تمامی تلاش نیروهای انتظامی در روز گذشته برای تسهیل و روان‌سازی ترافیک و پراکندگی تجمع‌ها بود که در سایه همکاری بین بخشی به بهترین شکل و در بازه زمانی مناسب محقق شد.

اکرمی اظهار داشت: نرخ‌گذاری بنزین با کارشناسی و نگاه همه‌جانبه و نظر موافق قوای سه‌گانه انجام شده است و مردم باید هوشیار باشند تا بهانه دست بدخواهان نظام اسلامی نیافتد.

وی توضیح داد: گروه‌های معاند نظام می‌کوشند تا با تبلیغات سوء فضای کشور را متشنج کرده و اعتراضات پراکنده را بزرگنمایی و برجسته کنند.

نرخ‌گذاری جدید بنزین شامگاه پنجشنبه به صورت رسمی از سوی دولت اعلام شد و بر اساس آن قیمت هر لیتر بنزین از ۱۰۰۰ تومان به یکهزار و ۵۰۰ تومان به صورت سهمیه‌ای و سه هزار تومان به صورت آزاد تعیین شده است.

اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای هماهنگی سرا قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا  گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این اعتراض‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهار نظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای  بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی را که از این مسیر به دست می‌آید در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهم‌ترین مساله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تاکیدکرده است که به سرعت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها