Portal_background_image

معاون استاندار مركزي: مهار كرونا نيازمند تصميمات سخت تر است

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری مرکزی گفت: برای مهار کامل ویروس کرونا به منظور حفظ سلامت مردم نیازمند اتخاذ تصمیمات سخت‌تر هستیم.

بهروز اکرمی در جلسه مشترک قرارگاه پدافند زیستی استان با ستاد مدیریت بحران که به ریاست استاندار مرکزی و از طریق ویدئو کنفرانس با فرمانداران سراسر استان برگزار شد، اظهار کرد: ویروس کرونا مختص ایران نیست بلکه یک بیماری جهانی با رفتاری ناشناخته است و بهترین تصمیم برای کنترل این ویروس قرنطینه کردن نقاط آلوده است.

وی قرنطینه کردن را تنها تجربه موفق بشری برای کنترل ویروس کرونا دانست و افزود: ایران رتبه سوم دنیا را در آمار مرگ و میر پس از چین و ایتالیا به خود اختصاص داده است و از این جهت بیماری های ویروسی برای کشور ما بسیار خطرناک است.

معاون استاندار مرکزی به تبعات ناشی از شیوع  بیماری ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: برای نجات جان مردم نیازمند اتخاذ تصمیمات سخت‌تر بوده و البته در این راستا تابع تصمیمات ستاد ملی هستیم.

وی با اشاره به تردد مسافرین نوروزی در روستاهای استان مرکزی، گفت: در ایام تعطیلات نوروزی حضور مسافران و گردشگران در نقاط روستایی نگران کننده است. حتی ممکن است در این ایام ساکنان استان و مهمانان خارج از استان به روستاها بروند و گزارش‌ها هم همین مسئله را نشان می‌دهد.

اکرمی با تاکید بر اینکه نگران اشاعه ویروس در روستاها هستیم، اظهار کرد: با توجه به کمبود امکانات در این مناطق قرار است دهیاران نسبت به کنترل ورودی روستاها اقدام کرده و همچنین اقدامات مربوط به ضدعفونی و گندزدایی را انجام دهند.

وی همچنین گفت: مساجد در روستاها با مدیریت فرمانداران، بخشداران و دهیاران باید تعطیل باشند زیرا می‌تواند کانون خطر باشد. صنوف استان مرکزی خودجوش به استقبال تعطیلی رفتند و مصوبه کشوری است که کلیه صنوف و مراکز فروش غیرضروری تا ۱۵ فروردین تعطیل باشند.

وی همچنین گفت: با توجه به تعطیلی بانک‌ها شاهد حجم بالای مراجعه به خودپردازها در مناطق شهری و روستایی هستیم که لازم است ضدعفونی شوند. در صورت مشاهده یک فرد مبتلا به کرونا با تایید دانشگاه علوم پزشکی در روستاها، باید فرماندار، بخشداری و دهیاری ها نسبت به قرنطینه کامل آن روستا مبادرت کنند.

اکرمی گفت: در نامه‌ای از سوی وزارت بهداشت اختیار توزیع ماسک کارخانه‌های استان مرکزی به دانشگاه علوم پزشکی اراک واگذار شد و در این زمینه استان معین برای دو استان مجاور نیز خواهیم بود.


دسته بندی

کارشناس


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها