Portal_background_image

هيئت انديشه ورز ناظر طرح هاي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: برنامه های دستگاه های استان در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با نظارت هیات اندیشه ورز اجرایی خواهد شد

 فتح اله حقیقی با بیان اینکه با تشکیل این هیات، طرح های حائز اهمیتی ارائه شده افزود: اعضای این هیات با توجه به سوابق و حضور در ابعاد مختلف موضوعات اجتماعی، به مسئولیت خود آگاهی کامل دارند.

وی با اشاره به دغدغه های جدی مقام معظم رهبری در خصوص آسیب های اجتماعی و ضرورت کنترل این پدیده ها ادامه داد: بر این اساس 5 موضوع به عنوان محور اقدامات مربوط به این بخش احصا شده و به تبع آن برای نظارت بر پیشبرد طرح ها، هیات اندیشه ورزان در استان ها تشکیل شد.

فتح حقیقی به اهم اقدامات صورت گرفته سال 96 در این حوزه اشاره کرد و گفت: سال گذشته برای نخستین بار یک درصد از اعتبارات دستگاه های اجرایی استان به صورت صد در صدی به امر ورزش اختصاص پیدا کرد که بودجه دریافتی برای ارتقا ورزش استان به ادارات کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش تخصیص داده شد که در پروژه های تعریف شده در گستره 12 شهرستان تابعه هزینه خواهد شد.

وی افزود: جوانان در اجتماع از اهمیت بالایی برخوردار هستند چراکه به واقع آینده کشور در دست آنها است، بنابراین باید اعتماد به نفس پیدا کرده و فرصتی برای ارائه نظرات به آنها داده شود، از این رو 3 خانه جوان تا کنون در استان  برای تحقق این امر افتتاح شد.

حقیقی افزود: برنامه های مدون سال 97 در راستای 5 آسیب اجتماعی مورد تاکید مقام معظم رهبری، در قالب برنامه عمل و نمایه با مشارکت دستگاه های اجرایی و طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی با تخصیص اعتبار از سازمان امور اجتماعی کشور اجرایی خواهند شد.


معاون استاندار پیشگیری از آسیب های اجتماعی را مهم دانست و گفت: تمامی دستگاه ها و تمامی ظرفیت های استان باید در این رابطه مورد بهره برداری قرار گیرد چراکه رشد و توسعه این معضلات بر تمامی امور استان و به تبع آن کشور تاثیر گذار است.

 


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها