Portal_background_image

ارتباط مديران كل با رسانه ها رصد خواهد شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: استانداری ارتباط مدیران کل با رسانه‌ها را رصد خواهد کرد و در همین راستا هر گونه قصور، علاوه بر عوام‌فریبی، بی‌احترامی به منویات مقام معظم رهبری و کارکنان سازمان است.

به گزارش روابط عمومی معاونت سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی به نقل از خبرگزاری ایسنا، منطقه مرکزی، فتح‌الله حقیقی در نشست شورای اطلاع‌رسانی استانداری مرکزی، عنوان کرد: شورای اطلاع‌رسانی متشکل از نمایندگان چندین اداره کل است و نظارت بر عملکرد مدیران کل خارج از استانداری در خصوص اطلاع‌رسانی وظیفه ذاتی این شوراست.

وی با اشاره به اینکه بدیهی‌ترین وظیفه هر مدیر‌کلی اطلاع‌رسانی و گزارش عملکرد به عموم مردم است، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی مدیران کل به مردم از طریق رسانه‌ها صورت می‌گیرد،‌ در نتیجه ارتباط موثر با رسانه‌ها لازمه این امر است و عدم ارتباط مدیران ‌کل با رسانه‌ها از نظر استانداری قابل قبول نیست.

حقیقی افزود: در نشست شورای اطلاع‌رسانی حضور مدیران کل دستگاه‌های ذیربط الزامی است و در صورت عدم حضور در جلسات شورای اطلاع‌رسانی با آنها برخورد خواهد شد.

حقیقی بیان کرد: چنانچه سایت ادارات کل را بررسی کنیم، درمی‌یابیم مدیران‌کل به مردم گزارش عملکرد نمی‌دهند و همین امر سبب نارضایتی مردم از مدیران‌کل می‌شود، در پایش سرمایه اجتماعی نظر مردم نسبت به مدیران کل بسیار نامطلوب است و این امر بدلیل عدم رابطه مدیران با مردم است.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه مدیری گزارش عملکرد به مردم ندهد، رسانه‌ها اختیار دارند بر اساس داده‌های خود به مردم گزارش دهند، اما رسانه‌ها نیز ملزم به رعایت درستی خبر، خطوط قرمز و حفظ منافع ملی هستند.

حقیقی در ادامه جلسه بیان کرد: مراسم بزرگداشت دهه فجر پیش ‌روست، با توجه به اینکه انقلاب توسط مردم به پیروزی رسید‌ه، بنابراین بزرگداشت دهه فجر باید مردمی باشد، بر همین اساس تلاش شود که در استانی که متعلق به امام(ره) است، اقدامات انجام شده در طراز با این بزرگوار باشد، در نتیجه با اجتناب از اجرای برنامه‌های تکراری، کلیشه‌ای و روتین، به دنبال اجرای برنامه‌های نو، بدیع و مورد اقبال مردم در این ایام باشیم.

وی ادامه داد: در دهه فجر ارائه گزارش عملکرد پنج ساله سازمان‌ها به مردم ضرورت دارد، در همین راستا ذکر ارتقا شاخص‌های هر سازمان به مردم کفایت می‌کند و ارائه داده‌های آماری مدنظر ما نیست.

حقیقی اظهار کرد: تمام ادارات کل وظیفه دارند پنج شاخص ارتقا یافته خود را به صورت اینفوگرافی تا پنجم بهمن‌ماه در سایت خود و استانداری بگذارند، این شاخص‌ها باید نمود واقعی داشته باشد تا برای رسانه‌ها و مردم ملموس باشد.

وی خاطرنشان کرد: در جلسات آتی، مدیران کل ملزم به ارائه مهمترین اقدام پنج‌ساله خود و سه فعالیت اجرایی سازمان متبوع خود در سال ۹۶ هستند.

حقیقی با بیان اینکه فعال نبودن سایت‌های ادارات کل یک نقیصه است، اظهار کرد: سایت‌های ادارات کل بیرون از استانداری نیز باید پویا و فعال شوند، چنانچه این سایت‌ها به روز شوند و اخبار آنلاین را در اختیار همگان قرار دهند، ارتباط رسانه‌ها با سازمان‌ها نیز بهبود خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، دبیر شورای اطلاع‌رسانی استانداری مرکزی نیز در این جلسه‌، گفت: برای اداره کل روابط عمومی ۱۶ وظیفه تعریف شده که تحقیقات، تشریفات، انتشارات و غیره نمونه‌ای از آنست.

مصطفی عرب افزود: حوزه اطلاع‌رسانی محورهای مختلفی دارد که در این میان نباید از ارتباطات چهره به چهره غافل ماند، در همین راستا ارتباط با صدا و سیما، رسانه‌ها و نشریات از جمله راه‌های اطلاع‌رسانی است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۲ تاکنون درج و ارسال خبر در پایگاه استانداری ۱۰۰ درصد رشد داشته، ادامه داد: با توجه به فراگیری شبکه‌های اجتماعی، نباید از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی غافل ماند، چرا که پایگاه تنها مرجع قانونی هر ارگانی است.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها