Portal_background_image

جلسه شوراي آموزش و پرورش برگزار شد

در جلسه شورای آموزش و پرورش به ریاست استاندار مرکزی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: باید مسوولیت پذیری دانش آموزان تقویت شود

استاندار در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی ، افزود: مهارت و خوداتکایی تسریع گر فرآیند تولید، ایجاد اشتغال و کارآفرینی است و استان به نیروهای کار ماهر و جمعیت پویا و تحول آفرین نیاز دارد.
وی ادامه داد: نظام آموزش مبتنی بر مهارت ورزی همخوان با معیارهای اسلامی از ویژگی های یادگیری مندرج در فلسفه تعلیم و تربیت است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
استاندار مرکزی اظهار داشت: برنامه های آموزشی باید به‌گونه‌ ای تدوین شود، که فارغ التحصیلان به عنوان نیروی انسانی ماهر در بخش صنعت و خدمات نقش آفرینی داشته و شرایط کشور را به سمت اهداف توسعه محور شتاب دهند.
وی به تشکیل شورای مهارت آموزی در استان تاکید کرد و گفت: دستگاه های متولی به خصوص اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان وظیفه دارند اداره کل آموزش و پرورش استان را در این مسیر پشتیبانی کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز گفت: استقلال طلبی و تقویت روحیه انضباط فردی و گروهی از مهمترین نیازهای امروز دانش آموزان است که آموزش و پرورش باید در این مسیر برنامه های کاربردی تدوین کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این جلسه گفت: استقلال طلبی و تقویت روحیه انضباط فردی و گروهی در راستای مسوولیت پذیری از مهمترین نیازهای امروز دانش آموزان است که باید تقویت شود و آموزش و پرورش در این مسیر برنامه های کاربردی تدوین کند.

فتح اله حقیقی افزود: طرح های تقویت مسوولیت پذیری در دانش آموزان باید با هماهنگی اولیای دانش آموزان در چند مدرسه عملیاتی شود و پس از ارایه گزارش از سوی آموزش و پرورش استان در شورای مربوطه و اثبات موفقیت این طرح به همه مدارس استان بسط داده شود و گام به گام اثربخشی آن برسی و طرح اجرا شود. 


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها